1. mednarodna fotografska razstava DRONE 2019

Fotografska zveza Slovenije je v sodelovanju z revijo Digitalna kamera pripravila 1. mednarodno fotografsko razstavo DRONE 2019 pod pokroviteljstvi FIAP, PSA, IUP in FZS.

Vabljeni k sodelovanju s fotografijami, ki so bile posnete iz zraka in soustvarjanju zgodbe o našem planetu od zgoraj.

PRAVILA SODELOVANJA

Na salonu (natečaju) lahko sodelujejo tako ljubiteljski kot poklicni fotografi z vsega sveta. Natečaj je organiziran skladno s pravili Fotografske zveze Slovenije (FZS), Mednarodne federacije za fotografsko umetnost (FIAP), Fotografske zveze Amerike (PSA) in Mednarodnega združenja fotografov (IUP) s Kitajske. Po PSA pravilih šteje salon za Who is Who in Star rating.

Fotografije morajo biti avtorsko delo sodelujočega. Vsak avtor lahko sodeluje s 4 fotografijami v vsaki temi. Z oddajo prijave avtor soglaša in potrjuje, da lahko organizator salona njegova dela uporabi za promocijo salona, objave v katalogu, projekcijah, razstavi, člankih, internetnih straneh ali drugih tiskanih in elektronskih medijih brez predhodnega dovoljenja ali plačila avtorju. Organizatorji natečaja ne prevzemajo nobene odgovornosti za nepravilno rabo ali kršenje avtorskih pravic tretjih oseb. Če avtor ne dovoljuje objave fotografij, jih lahko organizator izloči iz natečaja.

Z oddajo fotografij ali datotek fotografij na salon pod pokroviteljstvom FIAP/PSA avtor/avtorica brez izjeme in brez ugovora soglaša z naslednjim:

1. da lahko poslane fotografije FIAP z vsemi razpoložljivimi sredstvi preverja, če poslana dela ustrezajo FIAP-ovim pravilom in definicijam, ne glede na to ali avtor je ali ni član FIAP-a
  2. vsaka avtorjeva zavrnitev sodelovanja s FIAP ali vsaka zavrnitev pošiljanja originalne datoteke kot je bil posnet ali napaka, ki bi ovirala uspešno preverjanje bo FIAP sankcioniral z objavo imena avtorja na listi fotografov, ki ne upoštevajo pravil FIAP.

Z oddajo in potrditvijo prijave udeleženci sprejemajo pravila natečaja. Udeleženec mora biti avtor oddanih del. Dela se oddajo digitalno kot JPG datoteke na spletni strani http://contest.digitalna-kamera.si/

TEME

1. AERO OPEN (FIAP, PSA PID Color)
  2. AERO ABSTRACT (FIAP, PSA PID Color)

FOTOGRAFIJE

Zahtevana dimenzija posamezne fotografije je 1920 pikslov vodoravna stranica oz. 1080 pikslov pokončna stranica v sRGB JPEG formatu in največja velikost 2Mb. Poimenovanje datotek je lahko poljubno. Dolžina naj ne presega 80 karakterjev. Uporabljene so lahko le črke angleške abecede. Ime datoteke je ime fotografije. Iste fotografije ni dovoljeno pošiljati v različne teme.

PRISTOJBINA IN KATALOG

Pristojbina je enotna za obe temi in znaša 20 EUR. Plačilo je možno na:

• transakcijski račun FZS, Ljubljanska cesta 15, 1353 Borovnica, IBAN: SI56 1010 0005 1947 763, BIC: BAKOSI2X

PDF katalog bo na voljo na spletni strani www.fzs-zveza.si

ŽIRIJA

– Matej Peljhan, MF FZS, EFIAP – Slovenija

– Andreja Ravnak, KMF FZS, EFIAP/p – Slovenija

– Petar Sabol, MFIAP, EFIAP/D1, EPSA – Hrvaška

Odločitve žirije so dokončne in na odločitve ni dovoljenih pritožb.

KOLEDAR

Zadnji rok za oddajo 31.10.2019
Žiriranje 15.11.2019
Obveščanje 25.11.2019
Projekcija in otvoritev razstave 06.12.2019 Center vesoljskih tehnologij Herman  Potočnik Noordung – Vitanje
Objava PDF kataloga 30.12.2019
Pošiljanje nagrad avtorjem 30.12.2019

NAGRADE

V obeh temah bodo podeljeni naslednji kompleti priznanj:

• FIAP zlata, srebrna in bronasta medalja ter HM priznanja (2x),
  • PSA zlata medalja in PSA HM (2x
  • IUP zlata medalja in IUP Green Ribbon
  • FZS zlata, srebrna in bronasta medalja ter diplome FZS (3x)

Poleg tega prejme najuspešnejši avtor razstave FIAP modro značko.

ORGANIZATOR

Organizator: Fotografska zveza Slovenije in Digitalna kamera